Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Negativní důsledky extrémně pojaté humanity

1. 06. 2017 12:52:08
Je jistě nádherné žít ve státu, který ve všech oblastech života prosazuje maximálně humánní přístup.

Jenomže když se podíváte zblízka a podrobně, zjistíte, že v mnoha případech se humánní přístupy obracejí proti těm, kteří je uznávají, podle nich jednají a „stát plný humanity“ svými daněmi financují.

Typickým příkladem je vězeňství. Většina našich trestanců nepracuje a v arestu se doslova fláká. Dokonce i ti, kteří poctivé občany okradli, či jim způsobili finanční a hmotné škody, nebo dokonce újmu na zdraví. A my všichni ostatní se jim na relativně pohodlný život v současném poměrně fešáckém kriminálu skládáme ze svých daní.

Další skupinou jsou příživníci, kteří jsou vzhledem ke své hlouposti (nevzdělanosti), neochotě se něco užitečného naučit, případně programově se vyhýbající práci dlouhodobě přisáti k prsu státních podpor a nejrůznějších sociálních služeb.

Tito lidé, a jsou jich desetitisíce, jak červotoči ve dřevě zdánlivě neviditelně vyžírají státní rozpočet a my, jejich živitelé, stále „držíme hubu a krok“.

Každý den se z veřejných sdělovacích prostředků dovídáme o lidech, kteří náš humánní přístup a pomoc objektivně potřebují, ale kvůli nedostatku peněz ve státním rozpočtu jsou výrazně omezováni.

Proto jsem pro zavedení pracovních táborů. Nejdříve pro vězně, kterých máme skutečně nadbytek, později i pro ty, kteří si třeba po dobu dvou let nedokáží najít trvalou práci, nebo se na potřebnou profesi přeškolit. Vždyť většina českých výrobních firem trpí závažným nedostatkem řemeslníků a manuálních pracovníků. Ano, už to slyším, jak na mne početná skupina lidí řve „Ty fašisto !!!“. Ale diskuse nad touto problematikou přece není o politice, ale ekonomice a lidské spravedlnosti.

Vraťme se ale k selskému rozumu! Kradls, podváděls, poškozovals dobré lidi – tak tu škodu nahraď!!! I když peníze zdaleka nemohou poškozené uspokojit, ale jde o princip, ne? Tři roky neděláš, nevyučil ses potřebnému řemeslu, nerekvalifikoval ses – tak budeš přes týden v pracovním táboru dělat to, co potřebujeme my.

To byste se divili, jak rychle by dlouhodobě nezaměstnaných ubylo. Současně uznávám, že by musely existovat rozumné výjimky, protože svět se takhle jednoduše popsat nedá. Ale právě ty výjimky by to pravidlo potvrzovaly.

Mlčící většina bude tak dlouho trpět náš nekonečně humánní stát, dokud nepochopí, kde má tento laskavý osobní přístup k ostatním lidem své hranice. Možná, že k jejich osvícení dojde ve chvíli, kdy na tom začnou být hůře, než ti, kterým v tomto případě (přes daně) nedobrovolně pomáhají. Ale pak se situace může „vymknout z kloubů a doba začít šílet“. Jde jen o to, kdo bude tím „mluvčím“, který bude plátcům státní humanity o jejich neudržitelné hlouposti na veřejných shromážděních a protestech referovat.

Václav Husák

Autor: Václav Husák | čtvrtek 1.6.2017 12:52 | karma článku: 22.83 | přečteno: 612x

Další články blogera

Václav Husák

Kdy?

To je oč tu běží! Nikoli jestli, ale pouze kdy? Ano, píši o blížícím se muslimském teroris­tickém útoku, jehož obětmi už nebudou desítky, ale tentokrát už stovky domorodců. V tomto případě Evropanů.

10.6.2017 v 14:43 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Václav Husák

Zákaz kouření je zločin proti nekuřákům

Za blbost by se mělo platit. Výjimku by neměli mít ani zákonodárci a za své „blbé“ rozhodnutí, které zásadním způsobem dlouhodobě negativně ovlivní život mnoha občanů této země, by měli nést plnou odpovědnost.

4.6.2017 v 15:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 54 | Diskuse

Václav Husák

Televizní zprávy? Už ne, jen Černá kronika.

Když jsem byl mlád, bývala Askalóna ...“, ale né!!! Když jsem byl mlád, bývaly televizní zprávy plné zpráv. Sice politicky velmi pochybných, ale zpráv.

30.5.2017 v 12:22 | Karma článku: 43.67 | Přečteno: 4599 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jiří Hermánek

Vladimír Vladimirovič Putin hovoří klidně a ne tak hystericky jako mnozí...

...západní politici. I když stále jsem velkým fanouškem a podporovatelem Donalda Trumpa, tak musím říci, že ve srovnání s V.V.Putinem působí některé jeho projevy dosti dryáčnicky. Ale Bohu dík, že tam není Hillary Clinton(ová)...

22.6.2017 v 16:00 | Karma článku: 28.83 | Přečteno: 846 | Diskuse

Eva Svobodová

Všechno je hate-speech: demagogická zpráva o "nenávisti" hýbe internetem

Posíláte příspěvky Člověku v tísni? Mysleli jste si, že je to spolek, který pomáhá lidem ve válečných oblastech a v rozvojových zemích? Kdepak, bývávalo. Z vlastních peněz si platíte další normalizační dozor nad správným myšlením.

22.6.2017 v 15:46 | Karma článku: 36.43 | Přečteno: 1019 | Diskuse

Irena Fuchsová

Padesátiny se oslavit musí...

... řekl tisku vedoucí Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislav Mynář na vysvětlení, proč kvůli své narozeninové oslavě zaplatí za pronájem prostor na Pražském hradě, 180 tisíc bez DPH.

22.6.2017 v 14:47 | Karma článku: 25.03 | Přečteno: 1208 | Diskuse

Libor Čermák

Jak je možné, že člověk s takovýmito názory může pracovat s dětmi?

"Podívejte se, tenhle člověk má takové a takové názory na svět a ty se mi vůbec nelíbí! Jak je možné, že vůbec může dělat nějaké aktivity pro děti a mládež? Já bych mu to rád zatrhl!"

22.6.2017 v 14:13 | Karma článku: 20.36 | Přečteno: 725 |

Jindřich Chmelař

Kosmopolitní monokultura nebo radši kulturní rozmanitost?

Mám rád analogie (podobenství). Dá se na nich popsat podstata jevů mnohem přesněji a srozumitelněji než dlouhým vysvětlováním. Je jen třeba, aby byla vůle porozumět, přesně podle výzvy: kdo má uši k slyšení, slyš.

22.6.2017 v 11:56 | Karma článku: 16.64 | Přečteno: 317 | Diskuse
Počet článků 308 Celková karma 31.36 Průměrná čtenost 1625

PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech) , fotograf , potápěč, pilot, cestovatel a dobrodruh ve výslužbě.

Je rovněž autorem nábytkové stavebnice Rollpa a řady dalších stavebnicových konstrukčních systémů.

www.rollpa.cz

Autor je expertem na vytváření a zavádění technických a organizačních inovací a aktivním vynálezcem.

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.